abas Business Solutions Poland wdroży nowoczesny system abas ERP w spółce TEKRA, znanego producenta komponentów metalowych dla urządzeń dźwigowych

abas Business Solutions Poland, spółka należąca do globalnej Grupy abas, jednego z czołowych światowych dostawców systemów klasy ERP, nawiązuje współpracę z Tekra sp. z o.o. – producentem wysięgników i komponentów do dźwigów samojezdnych, gąsienicowych, do podestów ruchomych i konstrukcji stalowych z wysokowytrzymałych stali drobnoziarnistych.

abas ERP usprawnia procesy zarządzania kluczowymi obszarami firmy

Wdrożenie nowoczesnego systemu abas ERP w spółce Tekra ma zautomatyzować pracę na poszczególnych działach produkcyjnych. Ma ponadto wprowadzić cyfryzację obiegu dokumentów, usprawnić funkcjonowanie, poprawiając ogólną wydajność pracy zakładu  Tekra, a przy tym redukując źródła powstawania kosztów, typowych w tradycyjnym stylu planowania zasobów przedsiębiorstwa.

Wymagająca branża. Solidne rozwiązania.

Tekra słynie z wytwarzania produktów najbardziej wymagających pod względem jakości i uwarunkowań technicznych. Przykładowo, produkuje takie, dla których maksymalny udźwig wynosi 400t – co można porównać do wagi 133 afrykańskich słoni, lub o długość wysięgnika teleskopowego liczącego 70 m – to jak długość szyi 28 żyraf.

„W procesie produkcji stosujemy najnowocześniejsze urządzenia techniczne i przyrządy, przez co na niezmiennie wysokim poziomie pozostaje jakość i efektywność świadczonej pracy. Tą samą zasadą kierowaliśmy się przy wyborze systemu ERP. Zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z abas Business Solutions Poland, bo wierzymy, że tylko konsekwentne stawianie na jakość i współpracę z solidnymi i niezawodnymi partnerami biznesowymi zapewni budowanie silnej marki Tekra,” powiedział Harald Wiedei, Prezes Zarządu Tekra Sp. z o.o.

Doświadczenie, zrozumienie i innowacyjność – rozwiązania na miarę Przemysłu 4.0

Czwarta rewolucja przemysłowa stanowi ogromne wyzwanie dla producentów, a jednocześnie oferuje nowe możliwości rozwoju i postępu. Dynamika rozwoju sprawia, że cyfrowa transformacja stała się istotnym zagadnieniem w agendzie przedsiębiorstw chcących zdobyć lub utrzymać przewagę konkurencyjną. Stąd firmy szukają rozwiązań, zapewniających dużą elastyczność. Wśród nich są systemy klasy ERP, integrujące wszystkie procesy zachodzące w organizacji.

„Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z firmami funkcjonującymi w różnych gałęziach przemysłu, znamy oczekiwania i potrzeby rynku. Znamy wyjątkowe wymagania różnych branż i doskonale rozumiemy wyzwania przed jakimi stoją przedsiębiorstwa w erze Przemysłu 4.0. Cieszymy się, że renomowana marka jaką jest Tekra, dołącza do grona partnerów biznesowych abas Polska” mówi Paweł Kużdowicz, Członek Zarządu abas Business Solutions Poland.

O tych wyzwaniach, o tym, co niesie za sobą digitalizacja, o kierunku ewolucji informatycznego wspomagania procesów zarządzania organizacji i warunkach koniecznych do osiągnięcia biznesowego sukcesu w erze cyfryzacji opowiedzą specjaliści abas Business Solutions Poland podczas Konferencji Digital Manufacturing, 5 marca 2020 we Wrocławiu, pierwszej takiej konferencji w Polsce poświęconej wyłącznie roli IT w procesie produkcji. Miesiąc później, 7 kwietnia 2020, abas opowie o rozwiązaniach na miarę Czwartej Rewolucji Przemysłowej na Konferencji Przemysł 4.0 skierowanej do producentów, którzy myślą o przyszłości wychodząc poza budowanie doskonałych produktów.


abas Business Solutions Poland